Titul ve štafetách získal Titan Trilife

Titul ve štafetách získal Titan Trilife

Příbram má za sebou mimořádně atraktivní triatlonové klání. Po sobotních individuálních závodech se totiž v neděli 10. června postavily na start štafety. Titul mistra republiky získal tým Titan Trilife.

Štafety se v Tokiu 2020 stanou součástí programu olympijských her. Zatímco v Japonsku se ale bude závodit ve čtyřčlenném složení, v Příbrami se startovalo v tříčlenných týmech, a to v pořadí muž – žena – muž. Každý z nich absolvoval 250 metrů plavání, 6 km cyklistiky a 2 km běhu. Aby pořadatelé podpořili motivaci jednotlivých týmů postavit na start více štafet, vypsali jen dvě kategorie – první tvořilo žactvo (mladší a starší dohromady), druhá byla složena z dorostu a starších triatlonistů, kde závodila i elita.

Hned od prvního úseku se držel ve špičce zlínský tým Titan Trilife ve složení Filip Václavík, Lucie Miklišová, Radim Grebik. „Postavili jsme tým tak, aby hned od prvního úseku držel kontakt s nejlepšími. Filip Václavík je výborný plavec, takže šel z vody na druhém místě. Pak měl sice problém na cyklistice, kdy mu spadl řetěz, ale nenabral velkou ztrátu,“ popsal Karel Janák, šéf týmu Titan Trilife. „Na druhém úseku jsme měli dorostenku Lucii Miklišovou, která také výborně plave, takže držela druhou, třetí pozici. A jako finišmana jsme nasadili Radima Grebika, to je náš velký talent, který už si to bez problémů pohlídal,“ popsal Janák.

Titan Trilife zvítězil v čase 1:03:57. „Přitom jsme žádné vítězné ambice neměli. Pomýšleli jsme hlavně na stupně vítězů,“ dodal Karel Janák. Zajímavostí je, že finanční prémii věnuje vítězný tým Nadačnímu fondu ČTA, z něhož veškeré prostředky poputují na podporu Fany Kubínka, který rehabilituje po autonehodě v Kladrubech.

Stříbro si odvezl E.on Triatlon Team Tábor (Jiří Stuchlík, Hana Kolářová, Lukáš Červenka), bronz bere Triatlon Team Příbram (Jan Zikmund, Eliška Zelená, Tomáš Černohorský).

Nejrychlejší štafetou celkově byl X-Team Bano Karlovy Vary ve složení Lukáš Juránek, Heidi Juránková, Martin Semerád. Ten finišoval v čase 1:03:25. Do redukovaného pořadí mistrovství republiky se ovšem karlovarský celek nepočítal, protože nebyl kompletně poskládán ze závodníků jednoho týmu.

Výsledky závodu najdete zde.