MČR v krosu

MČR v krosu

V sobotu 24.3. se konalo Mistrovstí ČR v krosu. Obecní Dolní Dobrouč na Orlickoústecku přivítala celkem  přes 400 mladých atletů. Mezi nadějnými atlety nechyběli ani závodníci Sportingu Příbram .

Závodilo se na 1 km okruhu po místních loukách , závod byl rozhodně atraktivní a zajímavý .

Terezka Placatková , úřadující Mistryně ČR v běhu na 1500 z haly běžela výborný závod, a v napínavém finiši vybojovala 2. Místo .

Matěj Šolc , bramborový z haly , bojoval na trati 3 km , cely závod běžela v předu poměrně velká skupinka  a rozhodovalo se až ve druhé polovině posledního okruhu , tady Matěj na o rok starší soupeře nestačil a skončil na výborném 8. Místě . Mezi příbramskými závodníky nechyběl ani David Eliáš – dvojnásobný Mistr ČR v běžeckém lyžování , po dlouhé zimě přijel otestovat svoje možnosti před nadcházející letní sezonou a obsadil parádní 6 místo, bojoval v přední skupině , ale poslední metry jeho závodu už na nejlepší nestačil .

Parádní výkony předvedli i dlaší příbramští běžci Thea Oudová 19. Místo , Nicol Vesecká 32.místo , a Matěj Placata 24 místo . V konkurenci 80 závodníků v každé kategorii jsou velkým příslibem do budoucna příbramského běhu.